Picture story

Jak to się zaczęło

Trudno uwierzyć, że minęło już 49 lat odkąd 10 pasjonatów, młodych, przedsiębiorczych muzyków poczuło powołanie by dzielić się ich nadzieją i wiarą w Jezusa z jak największą liczbą Polaków i Polek. Stworzyliśmy zespół o nazwie “DEOdecyma” (Dziesięciu dla Boga). W tych czasach muzyka wydawała się najlepszym nośnikiem do rozpowszechniania Bożej nadziei i przekazu Ewangelii. Niebawem DEOdecyma zaczęła otrzymywać zaproszenia do kościołów w całej Polsce, a wielu uwierzyło w Jezusa Chrystusa. Ten sam pełen pasji duch i kultura są żywe i mają się dobrze również w naszej obecnej służbie. Niedługo potem wzrosło zainteresowanie naszymi nagraniami – ale nie było możliwości nagrywania chrześcijańskich piosenek ze względu na wszechobecną cenzurę i brak prywatnych studiów nagrań.

Picture story

Z Bożym prowadzeniem zdecydowaliśmy się zbudować własne profesjonalne studio nagrań muzycznych, ukryte w polskich górach. Saga budowy studia była wypełniona cudami, a została ukończona w roku 1986, gdy otworzyliśmy “DEOrecordings”. Trzy lata później do Polski wkroczyła wolność od komunizmu. Przez lata zostało stworzonych tysiące chrześcijańskich nagrań oraz ponad milion kaset magnetofonowych i płyt CD. DEOrecordings poszerzyło nasz zasięg, dodając szereg tłumaczonych materiałów multimedialnych z czołowych międzynarodowych chrześcijańskich źródeł, aby umożliwić pracę poewangelizacyjną z ludźmi, którzy okazali zainteresowanie wzrastaniem w Jezusie Chrystusie.

Picture story

Zaczęliśmy szukać możliwości by dalej poszerzyć nasz zasięg, by dotrzeć poza kręgi chrześcijańskie. W roku 1997 kolejnym krokiem było dodanie stacji radiowej z 6 przekaźnikami o nazwie “Radio CCM”, która była aktywna przez 25 lat.

Picture story

Prawdziwy przełom nastąpił w 2006 roku, gdy mogliśmy dołączyć do cyfrowych działań prowadzonych przez jesus.net. To wtedy zdecydowaliśmy się postawić na ewangelizację cyfrową, oczekując, że w tym będzie prawdziwa okazja do dzielenia się Ewangelią ze światem. Po krótkim czasie to ewoluowało w holistyczne podejście do czynienia uczniami Jezusa Chrystusa. Wkraczając i rozpoznając obszar ewangelizacji cyfrowej zobaczyliśmy, że nie ma efektywnych narzędzi programistycznych, dzięki którym można byłoby zarządzać tym obszarem. Dlatego nasz wewnętrzny zespół stworzył bardzo potrzebny system. Obecnie, najnowsza wersja “Gele” zdobywa popularność wśród wielu międzynarodowych partnerów, jako narzędzie ewangelizacyjne unikalne na światową skalę.

Picture story

Dzisiaj

Aby lepiej oddać naszą misję i wizję zmieniliśmy naszą nazwę na “DeoLink”. Dodaliśmy szereg online-owych i offline-owych narzędzi, brandów i projektów, aby lepiej reagować na potrzeby użytkowników. Mamy holistyczne podejście, które wychodzi do świata offline (jak małe grupy, weekendy rodzinne czy Kościół).

DeoLink (poprzez Studio DR) zatrudnia 35 pracowników, w tym 11 inżynierów. Jest też około 400 niepłatnych członków zespołu (wolontariuszy), którzy są zaangażowani jako e-trenerzy, prowadzący indywidualny mentoring z tysiącami poszukujących. Naszym celem jest zawsze pozostać elastycznymi, innowacyjnymi i poszukującymi najlepszych sposobów na dotarcie do serc i umysłów zarówno młodych, jak i starszych pokoleń. Nasze metody i narzędzia są stale aktualizowane i pilnie monitorowane pod kątem efektywności i wydajności. Nasz fundament jest zakorzeniony w Biblii i jej nauczaniu.

Henryk, razem z siostrą Niną i bratem Adamem są współzałożycielami DEOdecymy i napisali książkę o Bożej wierności w pięciu pokoleniach, pośród wojen i komunizmu, pod tytułem “Pewny fundament” (w języku angielskim). Niebawem będzie dostępna w formacie Kindle na Amazon.com.

Picture story

Dołącz do nas

W latach siedemdziesiątych nie marzyliśmy, że taki wzrost i zasięgi mogą być możliwe dla naszej służby. A to, co uczynił Bóg, znacznie przekroczyło nasze wyobrażenia. Pan udowodnił Jego bezgraniczną wierność i prowadzi nas w przyszłość z jeszcze większymi aspiracjami. Tak, mamy jasne cele i plan, i właściwych ludzi.

Zapraszamy Cię, dołącz do nas w tej podróży!

Oddajemy całą chwałę i wdzięczność naszemu Panu i Zbawicielowi, Jezusowi Chrystusowi!
Henryk Król, Współzałożyciel i Prezes DeoLink