Hero Pages Thumbnail Mobile

EWANGELIZACJA CYFROWA

Docieramy do milionów i towarzyszymy im w ich podróży życia.

Dlaczego cyfrowo?

8/10 Icon

8 na 10 osób na świecie posiada telefon komórkowy*

66% Icon

66% ludzi na świecie korzysta z internetu

2,5 godziny dziennie Icon

50% ludzi na świecie używa mediów społecznościowych co najmniej 2,5 godziny dziennie

Jak działa ten model

Od 2008 roku jesteśmy częścią grupy Jesus.net, gdzie wypracowaliśmy model działania w oparciu o 4 etapy: Wejdź, Poznaj, Wzrastaj, Dziel się. Wdrażamy to podejście w ramach naszej platformy Gele, zapraszając poszukujących do rozpoczęcia ich duchowej podróży do Jezusa. 

Narzędzia Gele dla każdego etapu

Wejdź

Poznajemy ludzi i ich potrzeby

Icon Indywidualne kursy online
Icon Świadectwa
Icon Artykuły
Icon Filmy i filmiki
Icon Strony tematyczne
Poznaj

Przedstawiamy i pomagamy zrozumieć Ewangelię

Icon Kursy online z E-trenerami
Icon Świadectwa
Icon Artykuły
Icon Filmy i filmiki
Wzrastaj

Zachęcamy do codziennego naśladowania Jezusa

Icon Kursy online z E-trenerami
Icon Spotkania online dla małych grup
Icon Otwarte spotkania online
Icon Codzienne rozważania biblijne
Icon Łączenie z lokalnym kościołem / małą grupą
Dziel się

Wyposażamy ludzi do służby

Icon Kursy szkoleniowe
o służbie
Icon Aktywna służba jako E-trener / lider grupy
Icon Mentoring

Co jest ważne

Icon

Podróż

Zdajemy sobie sprawę, że ewangelizacja i uczniostwo nie są jednorazowymi wydarzeniami – są podróżą. Powinniśmy przestać myśleć o ewangelizacji cyfrowej jak o szybkiej kampanii w mediach społecznościowych, gdzie celem jest „zwabić” ludzi do naszych kościołów. Ewangelizacja cyfrowa jest poważnym zobowiązaniem, by prawdziwie towarzyszyć osobie poszukującej, w tym, co akurat przeżywa i pomóc jej robić kolejne kroki w stronę Jezusa. To może zająć tygodnie, miesiące, a nawet lata.

Icon

Relacja

Wierzymy, że autentyczne relacje są kluczowym czynnikiem, dzięki któremu osiągamy długofalowy wpływ. Wykorzystujemy sztuczną inteligencję, ale odgrywa jedynie rolę wspierającą. Świetne treści pomagają nakreślić kontekst i kierunek, ale powinny stanowić jedynie początek do głębszych rozmów z prawdziwymi ludźmi, jak również okazję, do okazania miłości i troski. To dlatego inwestujemy nasz czas i zasoby, aby budować zespół oddanych chrześcijan, którzy chcą być „wysłani na misję”. Nie będą podróżować do innych krajów, ale będą codziennie angażować się w kontakt online z innymi. Nazywamy ich E-trenerami – nie kaznodziejami czy nauczycielami – ale kimś, kto pomoże postawić kolejny krok we właściwym kierunku.

Icon

Narzędzia

Systemy są istotne. To kluczowe, aby zapewnić poszukującym bezpieczne środowisko i pozytywne doświadczenia użytkowania, dzięki którym będą chcieli otworzyć się i prowadzić znaczące rozmowy z E-trenerami. Ważne jest bezpieczeństwo danych i nie udostępnianie ich innymi podmiotom, jak również stabilność i dostępność. Właściwe narzędzia pozwalają również oceniać postępy, reagować w przypadku problemów i stale ulepszać metody docierania do nowych osób. Przykładem takiego narzędzia jest platforma Gele, działająca od 2011 roku.

Thumbnail

Platforma Gele

Ewangelizacja cyfrowa stanowi sedno naszej służby od roku 2008. Rosnąc, szybko zorientowaliśmy się, że brakuje efektywnych narzędzi IT, które mogłyby pomóc nam zarządzać tym obszarem i potrzebami naszej organizacji, dlatego stworzyliśmy oprogramowanie o nazwie Gele. Obecnie wiele organizacji chrześcijańskich, jak Jesus.net (EU, global), Billy Graham Evangelistic Association (USA, global), czy Community Bible Studies (USA, global), również używają Gele aby dotrzeć do tysięcy ludzi.

Dowiedz się więcej jak możemy współpracować

Gotowy, aby dołączyć do misji?

Połączmy siły!